Reklama
Telegrafikisht

Janar 2018

Vlerat shëndetësore të Luledeles

Vendlindja e luledeles është Evropa dhe Azia Perëndimore, por tani ajo rritet në çdo cep të globit. Lëndinat e Shqipërisë janë të veshura me lulet e bukura të bardha, të cilat kohët e fundit janë bërë pjesë e gatimeve, garniturave dhe recetave të ndryshme të kulinarisë shqiptare. Luledelja preferon një tokë të lagësht dhe ushqyese. Me bukurinë dhe thjeshtësinë e saj [ Lexo më shumë...]

0 Comments

Njihni Vallzat ( Vodhat )– Frutat e rralla në Botë por jo në Shqipëri

Janë fruta krejt të veçanta, me një shije fantastike e të mrekullueshme. Aq sa, nëse nis të konsumosh disa kokrra nga këto fruta të vogla të shijshme, vështirë se mund të ndalesh. Dikur, kur fshatrat kanë qenë më të populluara se sa sot, vallzat kanë qenë ndër frutat që jo vetëm kënaqnin fëmijë, të rritur e mysafirë me ëmbëlsinë e tyre. Një pjesë e mirë e tyre [ Lexo më shumë...]

0 Comments

Të mirat e panjohura të mjaltit

Mjalti është një produkt mjaft i ëmbël dhe i veçantë, saqë shpesh e ruajmë dhe e ndajmë me më të shtrenjtit tanë. Kur na duhet të përzgjedhim mjaltin e duhur për ta shtuar në çaj, ëmbëlsira, apo për të zbutur fytin, përballemi me një mori zgjedhjesh. Mbledhja e mjaltit nga bletët është vetëm fillimi i një udhe të gjatë që ky produkt bën të arrijë deri tek [ Lexo më shumë...]

0 Comments

Pse duhet të ndihemi të fortë kur blejmë nga dikush që ka nevojë? Dhe pse duhet të tregohemi bujarë me ato, të cilët, nuk kanë fare nevojë për bujarinë tonë?

Një grua pyeti një shitës vezësh, “sa kushtojnë?”. Shitësi plak ju përgjigj, “20 lekë, një vezë, zonjë”. Gruaja i thotë, “po më dhe 6 vezë me 100 lekë i marr përndryshe po iki”. Plaku i shkretë ju përgjigj, “merr sa të duash dhe paguaj sa të duash. Inshallah më shkon mbarë pasi nuk kam shitur asnjë kokërr sot”. Gruaja mori vezët dhe u largua e lumtur për [ Lexo më shumë...]

0 Comments

“Atyne që bajn ligjet nuk ju intereson ç’ka bahet me njerzit këtu , e jo për kafshët e egra”

Nga Ndoc Mulaj Laku ose leqet me kavo çeliku, janë sot arma më e pabesë dhe më vrastare për kafshët e egra. Pushka edhe zgjedh, edhe fal, ndërsa laku jo. Është thjeshtë një kavo e hollë çeliku, por e lidhur rrfanë dhe vendosur nëpër shtigjet malore, kthehet në armën më të pashpirt, që vret në çdo kohë, ditën e natën dhe çfarë është me e keqja pa selektim. Me orë [ Lexo më shumë...]

0 Comments

Shtatë mrekullitë e mollës

Një mollë në ditë e mban mjekun larg nesh. Kjo është shprehja që e bën mollën të shihet si një frut i shëndetshëm. Por ky nuk është thjesht një proverb antik. Ekspertët nutricionistë sjellin një listë të mrekullive të vogla që molla bën kur e konsumojmë përditë. Molla ka vlera ushqyese dhe është një aleat i fortë i shëndetit. Në përbërje të saj janë: ujë, [ Lexo më shumë...]

0 Comments

Qumështi i Bletës – Përftimet që ju sjell dhe si të përdoret

Vlerësohet si një super ushqim i fuqishëm për shkak të vlerave që ai mbart. Qumështi i Bletës përmban ujë, lëndë minerale, yndyrna, proteina, karbohidrate, vitamina etj. Ka efekt qetësues dhe çlodhës, ul nivelin e hormoneve të tiroides. Ai është një pastrues për organizmin nga toksinat. Ndihmon funksionimin e veshkave, rrit jetëgjatësinë e njerëzve, duke ruajtur rininë e [ Lexo më shumë...]

0 Comments

Një rrëfim i “pathënë” për Kurbinin

Nga  Kastriot Marku Të shkruash për vendlindjen tënde nuk është e lehtë, ngaqë për t’ia mbërritur kësaj ashtu si duhet, duhet që së pari të shkarkosh çdo nostalgji a emocion personal lidhur me të, edhe pse kjo jo gjithnjë është e mundur, sepse jo gjithkush i reziston mundimshëm këtij tundimi. Unë jam lindur dhe rritur në Kurbin duke u përkundur aty me historinë, [ Lexo më shumë...]

0 Comments

Pse Skënderbeu nuk donte të martohej dhe aleanca me Gjergj Arianitin

  Për martesën e Skënderbeut është shkruar herët që pas vdekjes së Heroit, duke nisur që nga Barleti, Gjon Muzaka, Biemi dhe për të vijuar me autorë të mëvonshëm. Të tillë kanë qenë ata të shekujve XIX-XX, duke përmendur në këtë rast edhe Hophin, Konicën, Nolin, Ermenjin dhe Edwin Jacques. Duhet thënë se rreth kësaj ngjarjeje historike jo vetëm që nuk është [ Lexo më shumë...]

0 Comments

Si u zbulua pema gjenealogjike e familjes së Skënderbeut

Ekskluzive: Fotot e rralla. Publikohet skema e pemës gjenealogjike të familjes së Skënderbeut, e cila u botua në vitin 1968 në revistën “Koha e Jonë” në Itali, nga dy emigranët politik, Isa Ndreu dhe Lec Shllaku Nga Dashnor Kaloçi. Një nga pinjollët e familjes së Heroit tonë Kombëtar, i quajtur, Giorgo Castriota Scanderbeg, ia dorzoi atë Lec Shllakut në Itali në vitin 1968. [ Lexo më shumë...]

0 Comments