Laçi nuk ja del, e nis me disfate. Kamza-Laçi 3-1

Superiorja ka zhvilluar javën e 17 të saj, pasi ekipet kanë kryer fazën përgatitore.

Një nga ndeshjet për t’u mos humbur në këtë javë, ishte ajo mes Kamzës dhe Laçit. Laçi kërkonte vazhdimësinë e rezultateve në kampionat, por përballë Kamzës ky mision ishte shumë i vështirë.

Kjo është parë në 45 minutat e para të takimit, teksa Ymeraj ka kaluar vendasit në avantazh pa nisur ende mirë ndeshja. Megjithatë ekipi i Gentian Mezanit është zgjuar me kalimin e minutave, teksa ka qenë shumë pranë barazimit me gjuajten e Kallakut dhe Nikës në 45 minutat e para.Rexhinaldo ka barazuar me një penallti të dyshimtë në pjesën e dytë, përpara se Imeri dhe Mehmeti të mbyllnin llogaritë e takimit.

 

Kamza-Laçi 3-1 Ymeraj 3′, Imeri 74′, Mehmeti 86’/ Rexhinaldo 56′

KV: Fukui 30′ Raçiç 37’/ Qaqi 42′

Kamza: Gjonikaj, Frashëri, Kuqi, Lelis, Zguro, Arrabal, Ymeraj, Idrizaj, Fukui, Plaku, Raçiç. Trajner: Ramadan Ndreu

Laçi: Selmani, Fangaj, Qaqi, Gjoni, Sefgjini, Jonuzi, Shtubina, Kallaku, Nika, Uzuni, Rexhinaldo. Trajner: Gentian Mezani

Gjyqtarë: Andi Koçi,Fatmir Lamaj, Dojando Myftari, Klodian Shahini.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: