Telegrafikisht

25/01/2018

Rikthehet superliga. Bardhezinjtë e nisin vitin në transfertë përballë Kamzës.

Laçi kërkon ta nisë aty ku e la. Te fitorja dhe tri pikët. Bardhezinjtë e nisin vitin në transfertë përballë Kamzës. Të premten, ora 14:00. Ndeshje e vështirë, por djemtë e Mezanit janë gati. Mesfushori Lushkja do të mungojë në sfidën e së premtes, pasi një dëmtim i ditëve të fundit e ka ndaluar. Gjithashtu dhe i rikthyeri, Bruno Lulaj. Mbrojtësit i duhet dhe një javë [ Lexo më shumë...]

0 Comments

Feja e shqiptarit nuk është shqiptaria! Ja pse!

Nga Artan Fuga ———————— Vjersha e Vaso Pashës O moj Shqypni…, shkruar në dekadat e fundit të shekullit 19-të, është ndofta nga ato që është përmendur më shumë. Jo thjesht në rrafsh letrar e poetik, por brenda platformave politike dhe ligjërimeve sociale. Gati si themeli i ndjenjës kombëtare shqiptare dhe pastaj jo vetëm si [ Lexo më shumë...]

0 Comments

Rrethimi i katërt i Krujës

Nga Ilir Seci Përkujtimi i Heroit tonë Kombëtar në 550 – vjetorin e vdekjes, mes tjerash arriti me nxjerrë nga naftalina ku ruhen edhe historianë enveristë si Paskal Milo. Paskali, historiani personal i Nexhmije Hoxhës, këto ditë ka vendosë me iu pri forcave që duen me ia dhurue Serbëve, Heroin tonë Kombëtar Gjergj Kastrioti – Skënderbeu. Me ua dhurue serbëve edhe Gjergjin [ Lexo më shumë...]

0 Comments