Telegrafikisht

23/01/2018

Grip apo ftohje? Ja si ta bëni dallimin

Cili është dallimi mes gripit të thjeshtë dhe ftohjes? Ndërsa simptomat zakonisht nuk kanë ndonjë dallim të madh, ka disa mënyra se si të bëni dallimin mes një gripi dhe ftohjes. Nga parandalimi te kura, ja çfarë duhet të dini për sëmundjet e dimrit. Fillimisht duhet të dini se si të shmangni gripin. Në rradhë të parë bëni kujdes në ambientet e mbyllura, si zyrat, [ Lexo më shumë...]

0 Comments

14 herë i vjedhur, asnjëherë hajduti i kapur!

Nga Artan Fuga 1. Dyqanet që ishin pronë publike, pra edhe të miat, m’i morën dhe ua dhanë atyre që ishin shitës atje, pra atyre që na shërbenin. Hajduti iku në drejtim të paditur. 2. Atyre që ishin në pallate dhe që paguanin qira u dhanë shtëpitë pothuajse pa para, kurse ne që kishim paguar qira po në një shtëpi jopallat, nuk kapëm asgjë. Dolëm me nga një apartament [ Lexo më shumë...]

0 Comments