Telegrafikisht

Laçi mrekullon, thyhet Skënderbeu

Mbyllet ndeshja në Laç mes vendasve dhe Skenderbeut dhe mund të themi që bardhezinjte kanë shkaktuar surprizen e javes në Superlige. Ndeshja ka perfunduar 1-0 në favor të kurbinasve që iu falen nje goli mjat te bukur te Uzunit në minuten e 47-te të ndeshjes. Ndeshja u karakterizua nga një ritem i larte ku rastet nuk munguan per të dy ekipet por duke hasur ne pritjet e Shehit dhe Selmanit.IMG-20171210-WA0034-696x392

Me kete fitore Laçi tregoi edhe njeherë se është një nga ekipet me në formë te këtij kampionati ndërsa për bardhekuqtë kjo është humbja e parë për këtë sezon.

Një ndeshje që  u luajt pa pranine e tifozerisë për shkak te pezullimit nga disiplina por goli i Uzunit vendosi fatet e ndeshjes, që ishte mjaft e ekuilibruar. Skënderbeu ishte superior në pjesën e parë, duke luajtur me mire, por mungoi forca goditëse dhe Laçi përfitoi, duke shënuar sapo nisi pjesa e dytë.

Me pas, shumë lojë e pak raste nga Skënderbeu, ndërsa Laçi u mbrojt fort dhe nuk rrezikoi shumë. Fitore e merituar, kampionati zbukurohet nga Laçi.