Telegrafikisht

BYREK ME QUMESHT

Byreku është një ushqim tradicional i vendeve të Ballkanit, përfshirë Shqipërinë. Alternativat janë të larmishme: byrek me spinaq, qepë e domate, fasule, gjizë, djathtë, presh, apo qumësht. Të gjitha kanë veçantinë e tyre dhe të gjithë byrekët janë super të shijshëm. Receta e rekomanduar bën fjalë për byrekun me qumësht. Përbërësit e byrekut me qumësht.

Racionet: 4 ose 5
3 filxhanë çaji miell, 2 kokrra vezë 1 pako gjalpë ose vaj ulliri ¾ liter qumësht 1 filxhan çaji niseshte pak kripë.download

Udhëzimet Si fillim duhen përgatitur petët e byrekut. Në ditët e sotme mund të përdorni edhe petë të gatshme, por e mira e të mirave është që petët t’i përgatisni vetë. Hidheni miellin e situr në një tepsi. Hapni një vrimë në mes të tij dhe hidhni ujë me pak kripë. Përzierjen e brumit fillojeni nga mesi, duke kombinuar ujin me miellin. Brumin punojeni me duar për 8-10 minuta. Pasi brumi të ketë marrë formën e duhur, ndajeni në kuleçe dhe mbulojini me napë të lagur. Lërini të qëndrojnë për 20-25 minuta.Më pas hapini kuleçët një e nga një duke i spërkatur me pak niseshte. Kur petët të jenë hapur sa duhet, piqini mbi pllakën e sobës. Temperatura duhet të jetë mesatare në mënyrë që petët të mos digjen. Ndërkohë trazoni qumështin, vezët dhe gjalpin e shkrirë. Në fund të tepsisë vendosni një petë të papjekur.Spërkateni me masën e qumështit dhe mbulojeni me një petë tjetër të pjekur. Spërkatini të gjitha petët një e nga një me masën e qumështit, vezëve dhe gjalpit deri sa tepsia të jetë mbushur e gjitha.Në fund, mbulojeni byrekun me petën e papjekur. Lyejeni me gjalpë dhe futeni në furrë. Lëreni byrekun të piqet për rreth 30-40 minuta. Pas pjekjes hiqeni nga furra, priteni në copa dhe servireni.

Byreku shoqërohet shumë mirë me një pjatë kos ose gotë me dhallë.

Publicitet

kontakt : kurbinalbania@hotmail.com

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: