Java e dytë e kampionatit,Luftëtari gjunjëzon Laçin

laci-luftetari-foto.jpgLuftëtarit i ka mjaftuar Kristal Abazaj, që me golin e shënuar sot në Laç dhe i ka dhënë tre pikët skuadrës së Luftëtarit, që merr tre pikët e para dhe Laçi ulet me këmbë në tokë pas asaj fitoreje me Partizanin.

Pjesa e parë e takimit ishte më e mirë e vendasve, që rrezikuan me Nikën dhe Uzuni që goditi tranversën. Në të dytën Laçi në 10 minutat e para sulmoi fort, por pa shënuar dot.

Një kundërsulm i Abazajt solli golin e fitores për Luftëtarin, që mund të shënonte edhe të dytin, por shtylla në dy raste i erdhi në ndihmë vendasve. Sulmet e Laçit deri në fund ishin të pavlefshme.

Laçi – Luftëtari 0-1

Shënues: Abazaj 60’

Laçi: Selmani, Ejoh, Fangaj, Gjoni, Sefgjini, Bardhi (Mbomo 61’), Lushkja (Bushi 22’), Kallaku (Jonuzi 46’), Nika, Uzuni, Eskerda. (Në dispozicion: Vata, Duka, Smaçi, Shala, Mbombo) Trajner: Stavri Nica

Luftëtari: Miraka, Toledo, Beqiri, Rapa, Rapo, Ramadani (Hoxha 71’), Aleksi, Brahimaj (Puci 86’), Bregu, Lamçe (Nasif 82’), Abazaj. (Në dispozicion: Ruçi, Nasif, Puci, Zeqaj, Zogaj, Përgjini). Trajner: Daniel Fernandez

Gjyqtarë: Andi Koçi, Fatmir Lamaj, Heraj Lisaku, Enea Jorgji

Kartonë të verdhë: Bushi 63’, Gjoni 66’ / Brahimaj 51’, Lamçja 56’, Miraka 75’

Delegat: Besnik Çela ; Vëzhgues: Mhill Shkëmbi

/Sportal.al

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: