Telegrafikisht

17/09/2017

Të mirat shëndetësore që vijnë nga arra

Ja si të bëni vetë ilaçe nga arrat, të cilat mund t’ju ndihmojnë kundër anemisë, tek impotenca, te problemet e gjëndrës tiroide, tek ulcera e lukthit… Arrat janë burim i vërtetë i shëndetit, plot antioksidues dhe materie ushqyese. Nga kjo pemë ushqyese mund të bëni specialitete të kuzhinës, por edhe preparate shëruese, të cilat e ruajnë shëndetin tuaj gjatë tërë [ Lexo më shumë...]

0 Comments

Java e dytë e kampionatit,Luftëtari gjunjëzon Laçin

Luftëtarit i ka mjaftuar Kristal Abazaj, që me golin e shënuar sot në Laç dhe i ka dhënë tre pikët skuadrës së Luftëtarit, që merr tre pikët e para dhe Laçi ulet me këmbë në tokë pas asaj fitoreje me Partizanin. Pjesa e parë e takimit ishte më e mirë e vendasve, që rrezikuan me Nikën dhe Uzuni që goditi tranversën. Në të dytën Laçi në 10 minutat e para sulmoi fort, [ Lexo më shumë...]

0 Comments

Haxhi Qamili, tradhtari që tentoi të kthente osmanët në Shqipëri

Haxhi Qamili (1876-16 gusht 1915) ishte kryetari i lëvizjes panislamiste të Shqipërisë së mesme, që ndodhi gjatë viteve 1914-1915. Shkaku i rebelimit të tij ishte formimi i një qeverie të re të Vlorës me pëlqimin e fuqive të mëdha të krishtera, pas dorëheqjes së Ismail Qemal Beut më 1913. Në këtë qeveri të re pasuese e qeverisë së parë të Ismail Beut, fuqitë e mëdha [ Lexo më shumë...]

0 Comments