Hudhra – Dobitë dhe të këqijat e saj

  • Përveçse rekomandohet në receta të ndryshme gatimi dhe sekrete kulinare, hudhra është një antibiotik i vërtetë natyral, që mund të na japë mjaft të mira dhe përfitime, si ushqyese ashtu edhe mjekësore. Hudhra- Armike e baktereve! Të mirat e spikatura antibiotike të hudhrës, e cila i përket familjes së liliaceve, e bëjnë njëVazhdoni leximin “Hudhra – Dobitë dhe të këqijat e saj”

Kupa e Shqipërisë/ Laçi 12-0 përballë Sopotit

  Laçi ka shpartalluar me rezultatin 0-12 Sopotin në takimin e parë të Kupës së Shqipërisë të zhvilluar në një prej fushave të Qendrës së Ekipeve Kombëtare në Kamzë. Bardhezinjte e Stavri Nices janë treguar të pamëshirshëm ndaj librazhdasve duke mos reshtur së shënuari. Në sfidën e sotme ka debutuar edhe sulmuesi kongolez Idris MbomboVazhdoni leximin “Kupa e Shqipërisë/ Laçi 12-0 përballë Sopotit”