Si të dalloni produktet fallco nga ato origjinale

49a6baa7-e27c-44d5-b469-361e97fbb27b---0Markat më të njohura kopjohen kaq shumë sot, saqë në shumë raste është kaq e vështirë të dallosh produktin origjinal nga ai fallco. Megjithëse ka disa hile të thjeshta, që do t’ju ndihmojë sesi të dalloni kur një produkt është fallco apo origjinal.
Shihni gjithmonë kutinë e paketimit
Kutia e paketimit tregon shumë për cilësinë e produktit dhe autencitetin e tij.
Kompanitë e mëdha gjithmonë i shmangin përshkrimet e tepërta në ambalazhet e produkteve dhe ato pak gjëra që shkruajnë, shkrimi është i qartë dhe i theksuar mirë.
Lexoni me kujdes manualin e përdorimit
Manuali i përdorimit është pashaporta e çdo produkti. Në pjesën më të madhe të rasteve ato shkruhen në anglisht, kur tregtohen në shumë shtete të botës dhe kur prodhohen për një vend të ndryshëm përdorin një gjuhë specifike.
Shihni me kujdes materialin
Cilësia e tij do të thotë shumë dhe bën diferencën midis një produkti origjinal dhe një tjetri që nuk është i tillë.
Shihni me kujdes fontet e shkrimit dhe logon
Një produkt origjinal ruan gjithmonë të njëjtin font shkrimi, ngjyrë apo edhe logo. Gjithmonë devijohet me këto detaje kur një produkt i caktuar imitohet.
Kontrolloni karikuesin
Modeli dhe ngjyrat janë të njëjta dhe ndryshojnë vetëm në bazë të kontinenteve. Kjo nuk ndodh me ato të kopjuarit.1.jpg

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: