Vendbanime me emra të çuditshem

 

Ka emra fshatrash që janë aq të çuditshëm sa që banorët që jetojnë në këto fshatra ju vjen turp t`i përmendin nga vijnë.

 

 

Më poshtë e keni një listë me emra shumë të veçantë dhe shumë qesharak po ashtu.

Gallatë-Kurbin
Vithkuqi – Korça

Kurveleshi -Tepelenë
Xhylekar – Gjilan
Muqibab – Gjilan
Kuqan – Elbasan
Qinam – Erseke
Symize – Tepelenë
Mize – Lushnje
Bubullime – Lushnje
Llukar- Prishtinë
Leshnje – Skrapar
Kakardhiq -Lezhë
Kaqibeg -Podujevë
Skorobisht – Prizren
Neperbisht – Suharekë
Makresh- Novoberd
Qyqylagë-Lipjan
Ngucat – Malisheve
Bithuq – Diber
Muqiverrc- Kamenicë

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: