Eklent Kaçi fiton edhe Kupën e Shqipërisë në Snooker

Ka përfunduar sot Kupa e Shqipërisë në Snooker dhe në fund ka triumfuar eklent Kaçi, që në finale ka mposhtur patriotin e tij Edmond Zaja.

Arenc Norja e pësoi nga Eklent Kaçi në gjysmëfinale, ndërsa laçiani tjetër Zaja mundi Dorjan Maknorin.

Në finale Kaçi u tregua më i zoti se Zaja dhe triumfoi me sete me rezultatin 3-1 dhe e bëri tijin trofeun e Kupës së Shqipërisë në Snooker

SNOOKER – KUPA E SHQIPËRISË

Gjysmëfinalet
Eklent Kaçi – Arenc Norja 3-0
Edmond Zaja – Dorjan Maknori 3-2

Finalja
Eklent Kaçi – Edmond Zaja 3-1

/sportal.al

https://web.facebook.com/federatashqiptare.esnookerit/videos/vb.783431885115944/1277134869078974/?type=2&theater

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: