Rikthehet Laçi i dikurshem, mposhtet Tirana

Merkatoja e janarit, duke ofruar disa lojtare mjaft cilesore  ka dhene efektet e duhura ne skuadren e Lacit si dhe  nen drejtimin e trajnerit Sinella ekipi ka marre nje pamje tjeter si ne loje ashtu dhe ne rezultate.
Pas fitores javen e shkuar me Korabin , barazimit ne fundjave me Skenderbeun per llogari te kupes se Shqiperise dhe sot Kurbinasit mposhtën 1-0 Tiranën duke e futur totalisht në krizë. Ndeshja u vendos nga një gol i Mensah në minutën e 35 të ndeshjes, ku sulmuesi ganez shënoi një super gol duke dribluar të gjithë mbrojtjen e Tiranës.

Problemet e skuadrës së Tiranës sa vijnë e shtohen, dhe kjo humbje është pasqyra e këtyre problemeve.

Laçi tashmë ngjitet në kuotën e 20 pikëve, duke i’u larguar zonës së ftohtë të renditjes, ndërsa Tirana rrezikon edhe vendin e katërt tashmë.
Ekipi i Mirel Josës po kalon ditët më të këqija, pasi loja dhe rezultatet e bardhebluve lënë për të dëshiruar.

Kategoria Superiore – Java 20
E diel, më 5 shkurt, ora 14:00

Laçi – Tirana 1-0

Goli: Mensah 35′

Laçi: Selmani, Musaj, Qaqi, Gjoni, Shala (Abraham 79′), Nika, Jonuzi, Lushkja, Mensah (Kanapari 90′), Vucaj, Serxhio (Çelhaka 81′)
Trajner: Bledar Sinella

Tirana: I. Lika, Doka, Muça, Domgjoni, Hoxhallari, Taku, Daja, Mojse, Halili (Ntsisigui 61′), G. Lika, Sise (Ede 85′)
Trajner: Mirel Josa

Kartonë të verdhë: Musaj 67′, Nika 69′, Mensah 90′img_5404

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: