Telegrafikisht

Shkurt 2017

Mohimi i krimeve të regjimeve totalitare në Shqipëri, duhet të jetë vepër penale

Nga Dritan Dema Kujtimi i krimeve të kryera nga regjimet totalitare në Shqipëri Kanë kaluar rreth 26 vjet nga ndryshimi i sistemit politik në Shqipëri, nga një rregjim i egër diktatorial, në një sistem politik shumëpartiak. Por, a është shëruar apo çliruar akoma shoqëria shqiptare, nga traumat, torturat dhe tronditjet, e pësuara gjate viteve të pushtimit nazi – fashist 39 – [ Lexo më shumë...]

0 Comments

Rikthehet Laçi i dikurshem, mposhtet Tirana

Merkatoja e janarit, duke ofruar disa lojtare mjaft cilesore  ka dhene efektet e duhura ne skuadren e Lacit si dhe  nen drejtimin e trajnerit Sinella ekipi ka marre nje pamje tjeter si ne loje ashtu dhe ne rezultate. Pas fitores javen e shkuar me Korabin , barazimit ne fundjave me Skenderbeun per llogari te kupes se Shqiperise dhe sot Kurbinasit mposhtën 1-0 Tiranën duke e futur totalisht në [ Lexo më shumë...]

0 Comments