Detajet/ Paratë e vjedhura në bankën e Laçit ishin të Drejtorisë së Transportit Rrugor

Dalin detaje të reja në lidhje me grabitjen që ndodhi në një bankë të nivelit të dytë pasditen e së premtes në Laç. Bëhet me dije se autorët kanë grabitur paratë e Drejtorisë Rajonale të Sherbimeve të Transportit Rrugor Laç, që po dorëzonte arkëtimet e ditës në bankë. ABC News ka mësuar se vjedhja ka ndodhur sapo mjeti i blinduarVazhdoni leximin “Detajet/ Paratë e vjedhura në bankën e Laçit ishin të Drejtorisë së Transportit Rrugor”

Frutat dhe Perimet Që Ngjajnë Me Organet Njerëzore – Shiheni këtu

Po t’i hedhim një sy formës sonë trupore dhe formës së frutave dhe perimeve do të shohim një ngjashmëri befasuese që provon më së miri shprehjen e mësipërme. Për të mësuar më tepër mbi frutat dhe perimet që ngjasojnë me organet të cilave u bëjnë mirë, AgroWeb.org ju fton të shikoni shumë shkurt videon nëVazhdoni leximin “Frutat dhe Perimet Që Ngjajnë Me Organet Njerëzore – Shiheni këtu”

Laç/ Grabitet një bankë e nivelit të dytë,policia në festën e fundvitit .

Një bankë e nivelit të dytë është grabitur në qytetin e Laçit. Nga informacionet paraprake, dyshohet se banka është grabitur nga persona të maskuar dhe të armatosur. Ngjarja ka ndodhur vetëm pak minuta më parë, ndërsa policia ka mbërritur në vendngjarje dhe ka nisur menjëherë hetimet. Ndërkohë, nuk dihet ende shuma e grabitur.

“GARDA KRUTANE”E KOLË JAKOVËS – NJË POEMË MADHËSHTORE “E BURGOSUR” PËR 50 VJET

  Nga Ndoc Selimi. Kur lexon poemën “Garda krutane”, të shkrimtarit të njohur;poetit, prozatorit dhe dramaturgut Kolë Jakova, menjëhere mendon se je pjesmarrës nënjë luftë për jetë a vdekje midis pushtuesve turqdhe malësorëve të pamposhtur tëkrahinës sëKurbinit. Poema fund e krye përshkruhet me nje teh të mprehtë midis jetës dhe vdekjes, midis zakoneve e riteveVazhdoni leximin ““GARDA KRUTANE”E KOLË JAKOVËS – NJË POEMË MADHËSHTORE “E BURGOSUR” PËR 50 VJET”

Mustafa Aruçi, 104 vjeçari që i jep jetë grupit “Pleqtë e Krujës”

Mustafa Aruçi dhe pse 104 vjeç përsëri quhet lezeti i grupit “Pleqtë e Krujës”. Me zërin e tij ka përcjellë traditën krutane për dekada me radhë. Mustafa Aruçi ose siç e quajnë ndryshe, gjyshi Faja tani 104 vjeç, është i vetmi nga të parët “Pleqtë e Krujës” që vazhdon të jetë jo vetëm ende nëVazhdoni leximin “Mustafa Aruçi, 104 vjeçari që i jep jetë grupit “Pleqtë e Krujës””

S’ka faj mjeku shqiptar që thotë se më lehtë mësoj gjermanishten se gegërishten, fajin e kanë gegët

Nga Ilir Seci Në lajme online lexova se “…mjeku Erald Koçiaj tregon se është kthyer pas studimeve në Rusi dhe ka filluar punë si mjek kirurg në spitalin e Korçës. Por ajo që të habit më shumë në intervistën e tij është se ka refuzuar një vend pune në Peshkopi për shkak të gjuhës… sipas mjekut problemVazhdoni leximin “S’ka faj mjeku shqiptar që thotë se më lehtë mësoj gjermanishten se gegërishten, fajin e kanë gegët”

Mbyllet sezoni 2017 i superliges, Laçi vulos vendin e tretë.

Kategoria Superiore ka mbyllur sezonin për vitin 2017, teksa Skënderbeu është shpallur kampion dimri. Skuadra korçare ka ecurinë më të mirë në kampionat, pasi ndodhet e shkëputur 9 pikë nga vendi i dytë që mbahet nga Flamurtari. Faza e dytë do edhe dy javë për të përfunduar, por pas ndeshjeve të sotme mund të shohimVazhdoni leximin “Mbyllet sezoni 2017 i superliges, Laçi vulos vendin e tretë.”

Tjetër sukses,Laçi thyen dhe Flamurtarin në Vlorë

Për shkak të shiut u luajtën vetëm 45 minuta dje dhe Laçi u fut në fushë sot me një gol të artë në favor. Sot u luajtën 45 minutat e dyta, në mot shumë më të mirë, por fati nuk ktheu për Flamurtarin. Presion konstant, sidomos në gjysmën e parë të 45 minutave, raste dheVazhdoni leximin “Tjetër sukses,Laçi thyen dhe Flamurtarin në Vlorë”

Tjetër mrekulli në bilardo, Eklent Kaçi i treti në Botë!

Eklent Kaçi po shkruan me germa të arta historinë e sportit shqiptar të Bilardos. I riu kurbinas mori pjesë në Botërorin e Bilardos në Disiplinën 9-Ball dhe paraqitja e tij ka qenë mbresëlënëse. Kaçi sot ka tifozë në mbarë Botën dhe shumë janë “ngulitur” duke ndjekur paraqitjet e tij dhe kanë festuar jo pak fitore,Vazhdoni leximin “Tjetër mrekulli në bilardo, Eklent Kaçi i treti në Botë!”

Laçi mrekullon, thyhet Skënderbeu

Mbyllet ndeshja në Laç mes vendasve dhe Skenderbeut dhe mund të themi që bardhezinjte kanë shkaktuar surprizen e javes në Superlige. Ndeshja ka perfunduar 1-0 në favor të kurbinasve që iu falen nje goli mjat te bukur te Uzunit në minuten e 47-te të ndeshjes. Ndeshja u karakterizua nga një ritem i larte ku rastetVazhdoni leximin “Laçi mrekullon, thyhet Skënderbeu”