Telegrafikisht

Olsi Jazexhi sulmon 38 klerikët katolik, bashkëpunuan me Fashizmin.

Prej vitesh njihet  per bindjet e tija radikale sa qe shpesh ka arritur kulmin me provokime duke ofenduar figura kombetare si Nene Tereza apo Gjergj Kastrioti , “Lufta që Skënderbeu bëri kundër shtetit osman, ideologjia e tij kristjane fondamentaliste, masakra kundër muslimanëve, besnikëria ndaj Papës së Romës, etj nuk e ndryshojnë shumë luftën e Skënderbeut nga lufta e ISIS-it dhe e Abu Bakr al-Bagdadit. ….Sikur ISIS-i që përdor sulme vetëvrasëse, sulmon e fshihet etj, edhe Skënderbeu këtë bënte me kryqtarët e tij. Paralelet mes Skënderbeut dhe Abu Bakr al-Bagdadit janë pa fund dhe unë jam i gatshëm të sfidoj çdo historian serioz për këtë punë.”  Por provokimi me i madh do te ishte ne emisionin Opinion te gazetarit Blendi Fevziu ne te cilin krahason 38 martiret e kishes katolike te lumturuar vetem para pak ditesh nga papa Francesku me luftetaret e ISIS qe luftojne ne Siri. Madje shkon deri aty sa thote qe ata ishin bashkepuntor te fashizmit .Por ajo cfare te ben me shume pershtypje eshte heshtja e organeve shqiptare te cilat duhet ta marrin menjehere si te pandehur kete tipin per deklaratat nxitese dhe frymezuese te terrorizmit pasi tashme dihet qe dhe shume shqiptare u jane bashkuar xhihadisteve te ISIS ne luftimet ne Siri.

Publicitet

kontakt : kurbinalbania@hotmail.com

1 Trackback / Pingback

  1. Olsi Jazexhi sulmon 38 klerikët katolik, bashkëpunuan me Fashizmin. – Skender Jashari

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: