Telegrafikisht

19/09/2016

REPORTAZH PER GJORMIN E KURBINIT

  Ne token e Gjormit ( nga Ymer Hysa ) Poshte malit, mes gjelberimit te perjetshem te ullishtes shekullore, neper kodra te buta dhe te begata, qe hapen si gishterinjte e dores, anes rruges nacionale Mamurras – Laç shtrihet fshati Gjorem. Me nje pamje panoramike mes ullinjve shihen kullat e vjetra dykateshe, si fortesa te ndertuara me gure, si dhe bukurite natyrore qe natyra ja dhuroi me [ Lexo më shumë...]

0 Comments