Kalendari i ndeshjeve per kategorinë Superiore për sezonin 2016-2017

U hodh shorti i Kategorisë Superiore për sezonin 2016-2017.

Edhe në këtë kampionat nuk do të ketë ndryshim formati. Në Kategorinë Superiore 2016-2017 do të ndeshen ndërmjet tyre në katër faza për 36 javë 10 skuadra të cilat janë: Flamurtari, Korabi, Kukësi, Laçi, Luftëtari, Partizani, Skënderbeu, Teuta, Tirana dhe Vllaznia.


Java 1, 7 Shtator 2016

Korabi – Laçi

Skënderbeu – Flamurtari

Partizani – Luftëtari

Vllaznia – Kukësi

Teuta – Tirana

Java 2

Laçi – Tirana

Kukësi – Teuta

Partizani – Vllaznia

Flamurtari – Luftëtari

Korabi – Skënderbeu

Java 3

Skënderbeu – Laçi

Korabi – Luftëtari

 

Vllaznia – Flamurtari

Teuta – Partizani

Tirana – Kukësi

Java 4

Laçi – Kukësi

Partizani – Tirana

Flamurtari – Teuta

Korabi – Vllaznia

Skënderbeu – Luftëtari

Java 5

Luftëtari – Laçi

Vllaznia – Skënderbeu

Teuta – Korabi

Tirana – Flamurtari

Kukësi – Partizani

Java 6

Laçi – Partizani

Flamurtari – Kukësi

Korabi – Tirana

Skënderbeu – Teuta

Luftëtari – Vllaznia

Java 7

Vllaznia – Laçi

Teuta – Luftëtari

Tirana – Skënderbeu

Kukësi – Korabi

Partizani – Flamurtari

Java 8

Laçi – Flamurtari

Korabi – Partizani

Skënderbeu – Kukësi

Luftëtari – Tirana

Vllaznia – Teuta

Java 9

Teuta – Laçi

Tirana- Vllaznia

Kukësi – Luftëtari

Partizani – Skënderbeu

Flamurtari – Korabi

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: