Telegrafikisht

01/05/2016

Qershia, vlerat kuruese dhe ushqyese të saj

  Sezoni i kësaj peme tepër të shijshme tashmë pothuajse ka filluar, që do të thotë se ilaçi çudibërës mund të jetë lehtë në duart tuaja. Janë shumë të pasura me vitamina A, B, C, pastaj janë të pasura edhe me acid folik, kalcium, kalium, hekur, ndërsa që lista e përparësive dhe dobive nga qershia është e gjatë. Nëse vuani nga problemet me zemër, apo me veshka, [ Lexo më shumë...]

0 Comments